نماد سایت سرمایه سازی | جامع ترین وبسایت آموزش سرمایه گذاری

محاسبه قیمت بیت کوین به ریال چگونه انجام می شود؟

محاسبه بیت کوین به ریال

محاسبه بیت کوین به ریال برای افرادی که در زمینه بیت کوین فعالیت می­کنند بسیار جای سوال دارد. بیشتر ماینرها و معامله گران این ارز دیجیتال که برخی آن را پادشاه ارزهای دیجیتال می­دانند در مورد این که تبدیل بیت کوین به ریال به چه شکل است سوال می­پرسند.

اما واقعا تبدیل بیت کوین به ریال امکان پذیر است؟ و چگونه می توان آن را انجام داد؟ اگر این موضوع دغدغه ذهنی شما است ما آمده­­ایم تا آن را برای شما به صورت واضح توضیح دهیم.

روش ­های محاسبه بیت کوین به ریال

برای محاسبه بیت کوین به ریال روش­ های مختلفی وجود دارد که در ادامه تلاش می­کنیم بهترین راه ­ها را به شما توضیح دهیم.

محاسبه بیت کوین به ریال در گوگل

برای محاسبه بیت کوین به ریال می­توان از گوگل کمک گرفت. برای این کار لازم است در قسمت سرچ گوگل به انگلیسی گزینه BitCoin را وارد کنید.

در نتیجه نموداری ظاهر می­شود که نشان دهنده قیمت بیت کوین بر اساس دلار است. شما می­توانید در قسمت USD  گزینه Rial را به جای دلار انتخاب کنید.

در نتیجه می­توانید قیمت بیت کوین را بر اساس ریال کشورمان ببینید. لازم است عدد بیت کوین را نیز تغییر دهید زیرا یک بیت کوین معادل مبلغی بالغ بر 200 میلیون است ریال است که بیشتر کاربران ایرانی این مقدار در حساب خود ندارند.

پس لازم است با وارد کردن اعداد اعشاری کار محاسبه بیت کوین بر اساس ریال را انجام دهید.

محاسبه بیت کوین به ریال سایت بیت کوین

یکی دیگر از روش­ هایی که با استفاده از آن می ­توان بیت کوین را بر اساس ریال محاسبه کرد کمک گرفتن از سایت بیت کوین است. نشانی این سایت Bitcoin.Com بوده و شما با ورود به آن می­توانید در قسمت مارکت قیمت لحظه­ ای ارز بیت کوین را ببینید.

سپس می­توانید با توجه به قیمت روز با استفاده از ماشین حساب آنلاین سایت بیت کوین قیمت بیت کوین را بر اساس ریال ببینید.

محاسبه بیت کوین به ریال با استفاده از فارکس

راه دیگری که البته نسبت به راه ­های قبلی کمی پیشرفته تر است کمک گرفتن از بازار فارکس است. اگر در این بازار حساب دارید می­توانید از نرم افزار متاتریدر استفاده کرده و قیمت لحظه را ببینید.

اما اگر حسابی ندارید لازم است ابتدا به سایت tradingview.com وارد شده و بعد از جست و جوی BTCUSD به صورت لحظه­ ای قیمت بیت کوین را مشاهده کنید.

یک بیت کوین چند ریال است؟

با توجه به آن چه پیش از این گفتیم قیمت بیت کوین به صورت لحظه ای در حال نوسان است و نمی­توان برای آن مقدار دقیقی در نظر گرفت.

برای مثال نمی­توان گفت یک بیت کوین چند ریال یا حتی چند دلار است بلکه لازم است به صورت آنلاین با توجه به روش ­هایی که پیش از این گفتیم آن را محاسبه کنید. لازم است تحلیل قیمت بیت کوین را بدانید تا با استفاده از آن بتوانید این کار را انجام دهید.

راهبردی خریدن بیت کوین به ریال

خواسته­ ای که شما دارید این نیست که روزانه قیمت بیت کوین را به ریال حساب کنید بلکه لازم است راهی داشته باشید که از این تبدیل استفاده کنید.

برای مثال می­توانید فقط سود و زیان­ هایی که داشته ­اید را به طور تقریبی بر اساس ریال محاسبه کنید تا حساب و کتاب شما درست شود و بتوانید به سرمایه دست یابید.

اما در بلند مدت نیز لازم است شما قیمت بیت کوین را در نظر گرفته و پس از خرید بیت کوین آن را برای دو یا سه سال آینده نگهداری کنید در این روش فقط کافی است اخبار بیت کوین را از سایت سرمایه سازی دنبال کنید تا بتوانید در موقعیت مناسب به سود برسید.

در این بازه زمانی ممکن است اتفاقات زیادی بیفتد از جمله این که برای مثال قیمت دلار افت کند که در این صورت شما ضرر خواهید کرد و یا قیمت دلار افزایش یابد که برای شما سودمند خواهد بود.

سخن آخر

محاسبه بیت کوین به ریال یکی از سوالاتی است که ماینرهای ایرانی دوست دارند در مورد آن بدانند. محاسبه بیت کوین بر حسب ریال با استفاده از سایت­ هایی مانند گوگل و یا سایت بیت کوین امکان ­پذیر است و این قیمت ­ها به صورت لحظه­ ای در سایت قرار می­گیرد.

در نتیجه تابع نوسانات قیمتی بیت کوین و هر ارز دیجیتال در هر لحظه است و نمی­توان گفت هر بیت کوین چند ریال است.ضمن اینکه به زودی در سایت سرمایه سازی نیز بخش قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال راه اندازی می شود و شما عزیزان می توانید در همین سایت از قیمت بیت کوین به ریال با خبر شوید.

به این مطلب امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل