نماد سایت سرمایه سازی | جامع ترین وبسایت آموزش سرمایه گذاری

کسب درآمد از اینستاگرام چگونه است؟

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام به سادگی هرچه تمام تر!

امروزه اینستاگرام به یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است که در سراسر جهان کاربران بسیاری در حال استفاده از آن هستند. همین موضوع سبب شده که بسیاری از افراد از طریق این پلتفرم به کسب درآمد اینترنتی بپردازند.

نکته جالبی که در رابطه با این موضوع وجود دارد، این است که کسب درآمد از طریق اینستاگرام به سرمایه و دانش به خصوصی نیاز ندارد و تنها توجه به برخی از نکات می‌تواند به شما کمک کند که در این زمینه به مهارت کافی برسید و بتوانید درآمد خوبی نیز داشته باشید.

در چند سال اخیر بسیاری از افراد تمایل پیدا کرده‌اند که نیازهای خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی چون اینستاگرام برطرف کنند و دیگر کمتر کسی است که از طریق سایت‌های اینترنتی یا به صورت سنتی به خرید می‌پردازد؛

بنابراین بهتر زمینه برای کسب درآمد را می‌توان این شبکه اجتماعی در نظر گرفت. در ادامه نکاتی را در رابطه با چگونگی کسب درآمد از اینستاگرام برای شما خواهیم گفت تا بتوانید به خوبی از این فضا درآمد کسب کنید.

آشنایی با شیوه و روش‌های کسب درآمد

همان‌طور که گفته شد، امروزه کسب درآمد از اینستاگرام بسیار مرسوم شده است و افراد زیادی هستند که تمایل دارند با چگونگی این کار آشنا شوند. در رابطه با این موضوع نکاتی وجود دارد که مطلع بودن از آن‌ها به شما کمک می‌کند تا درآمد مناسبی را به دست آورید.

در ادامه شیوه و روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن در فضایی چون اینستاگرام کسب درآمد داشته باشید را برای شما ذکر خواهیم کرد.

بالا بردن فالوور و کسب درآمد از تبلیغات

یکی از شیوه‌هایی که می‌توانید از طریق آن کسب درآمد داشته باشید، تاسیس یک صفحه یا پیج در اینستاگرام است. شما باید پس از این که صفحه مورد نظر خود را راه‌اندازی کردید، تعداد فالوورها را از طریق شیوه‌های متفاوت افزایش دهید.

پس از آن که تعداد فالوورهای پیج را بالا بردید می‌توانید پیج های دیگر را تبلیغ کنید و در ازای این کار مبلغی را به دست آورید. توجه داشته باشید که هر چه تعداد فالوورهای شما بیشتر باشد، مبلغ بیشتری را به دست خواهید آورد.

این شیوه از کسب درآمد مورد توجه بسیاری از سلبریتی‌ها و افراد مشهور واقع شده است؛ چرا که این افراد صفحاتی با تعداد فالوور بالا دارند و با گرفتن تبلیغات، درآمد به نسبت بالایی را نیز به دست می‌آورند.

بدون شک در اینستاگرام افراد بسیاری را دیدید که در قالب فیلم و عکس، محصولی را تبلیغ می‌کنند و با این کار نظر بسیاری از افراد را به سمت کالا می‌کشانند و بابت این کار مبلغی را نیز از فرد می‌گیرند.

کسب درآمد با برندسازی

از دیگر شیوه‌هایی که می‌توان از طریق آن در فضایی چون اینستاگرام کسب درآمد داشت، برندسازی است. در این شیوه فرد کسب و کار خود را در این شبکه معرفی می‌کند و سپس روی آن بازاریابی انجام می‌دهد.

اگر شما تصمیم دارید از این شیوه به درآمدزایی بپردازید، باید به گونه‌ای عمل کنید که دیگر کاربران این فضا، عاشق و شیفته خدمات یا محصولاتی که در حال برند سازی آن هستید، شوند. برای این کار راه‌حل‌های بسیاری وجود دارد.

به عنوان مثال شما می‌توانید در این راستا فیلم و عکس‌های گوناگونی را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید تا کاربران با برند مورد نظر شما به خوبی آشنا شوند. هر یک از این شیوه‌ها نیازمند توجه به برخی از دیگر مسائل است.

اینستاگرام امکانات و ویژگی‌های بسیاری دارد که استفاده از آن‌ها به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل در چنین فضایی به فعالیت بپردازید. در ادامه به مهم‌ترین و تاثیرگذارترین امکانات این شبکه اشاره خواهیم داشت.

امکانات و ویژگی‌های اینستاگرام

اینستاگرام هر روزه ویژگی و امکانات گوناگونی را به برنامه خود اضافه می‌کند و با این کار به کاربران خود اجازه می‌دهد که بهترین استفاده را از این پلتفرم داشته باشند. شما می‌توانید با استفاده از امکانات این شبکه اجتماعی، تعداد فالوورهای پیج خود را افزایش دهید و از این طریق درآمد بیشتری را نیز به دست آورید.

استوری اینستاگرام

یکی از محبوب ترین امکاناتی که اینستاگرام در نظر گرفته است، بخش استوری به حساب می‌آید.

شما می‌توانید عکس یا فیلمی از محصول یا برند مورد نظر خود را در این بخش با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید تا دیگر افراد نیز آن‌ها را ببیند. همچنین امکان تگ پروفایل برای شما در این بخش وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید کاربران را به طور مستقیم به پیج و صفحه خود هدایت کنید.

استفاده از این شیوه می‌تواند باعث بالا رفتن تعداد فالوورهای شما و به دنبال آن افزایش درآمد شود؛ پس از این امکان غافل نشوید.


همچنین بخوانید : 101 ایده راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه


لایو اینستاگرام

زنده صحبت کردن با مخاطبین و مشتریان، از جمله کارهایی به حساب می‌آید که می‌تواند بر کسب و کار شما تاثیر به‌سزایی داشته باشد؛ چرا که این شیوه از برقراری ارتباط تاثیرگذاری بیشتری دارد و مخاطبین می‌توانند به شما و کسب و کاری که دارید، راحت‌تر اعتماد کند.

جذاب بودن لایو شما می‌تواند در جذب مشتری و بالا رفتن آمار فروش تاثیر داشته باشد. از همین جهت توصیه می‌شود هر چند وقت یک‌بار لایوی را از زمینه فعالیت خود آماده و با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید، یا لایوی را ترتیب دهید و به سوال و نظرات مخاطبینی که دارید، پاسخ دهید.

در پایان، لایو گرفته شده را در صفحه ذخیره کنید تا دیگر کاربرانی که این فیلم را ندیده‌اند نیز به مشاهده آن بپردازند.

پست‌های با کیفیت و خلاقانه طراحی کنید

پست‌هایی که به اشتراک می‌گذارید، باید از کیفیت و خلاقیت بالایی برخوردار باشند؛ چرا که به صورت مستقیم بر اعتماد مخاطبین شما تاثیر خواهند داشت. البته انتشار پست در اینستاگرام نیازمند توجه به برخی از نکات است.

برای مثال شما نباید عکس یا فیلمی را از صفحه دیگری کپی کنید، چرا که با این کار دید و نظر مخاطبین خود را نسبت به حرفه و کاری که دارید، خراب می‌کنید.

شما باید برای به دست آوردن اعتماد و نظر مثبت فالوورهای خود، پست و فیلم‌های با کیفیت، یونیک و واقعی را به همراه کپشن‌های مناسب و زیبا در صفحه خود به اشتراک بگذارید.

اگر شما به تمام این مسائل توجه ویژه داشته باشید، می‌توانید به خوبی در مدت زمان به نسبت کوتاهی فعالیت خود را گسترش دهید و درآمد به نسبت بالایی را برای خود رقم بزنید.

فرمت و الگوریتم خاصی را برای پست و استوری در نظر بگیرید

یکی دیگر از کارهای موثری که می‌توانید در جهت کسب درآمد از اینستاگرام انجام دهید، انتخاب یک الگوریتم یا فرمت مشخص برای انتشار پست و استوری‌ها است. انجام چنین کاری، علاوه‌بر این که می‌تواند نظر مخاطبین شما را به دست آورد، در بالا رفتن آمار فروشی که دارید نیز موثر خواهد بود.

برای مثال شما باید در روز 2 پست یا 1 فیلم را به همراه استوری در صفحه خود به اشتراک بگذارید. البته انتخاب فرمت و الگوریتم به سلیقه شما و کسب و کاری که دارید، مربوط می‌شود. البته گاهی اوقات تغییر و تحول در فرمت و الگوریتم انتخابی نیز می‌تواند موثر و نتیجه دل‌پسندی را به همراه داشته باشد.

هشتگ های مناسبی را برای پست ‌های خود انتخاب کنید

یکی از شیوه‌هایی که می‌تواند به شما در راستای دیده شدن کمک کند، هشتگ گذاری است. استفاده از برخی کلمات اگر به درستی انتخاب شوند، می‌توانند صفحه شما را با رشد و پیشرفت چشمگیری مواجه کنند.

شما باید در رابطه با این موضوع، کلماتی را در رابطه با حوزه کاری خود که محبوب هستند، انتخاب کنید و آن‌ها را زیر پست‌های خود بنویسید. برای این که از چنین موضوعی بهترین نتیجه را به دست آورید، توصیه می‌شود سری به پیج دیگر رقبا نیز بزنید و ببینید آن‌ها از چه کلمات و عباراتی استفاده می‌کنند.

از ارتباط و تعامل با مشتریان خود غافل نشوید

برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبین و مشتریان، زمینه موفقیت را برای شما هموارتر می‌کند.

از جمله شیوه و روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، پاسخ دادن به کامنت‌ها یا پیام‌هایی است که از دایرکت دریافت می‌کنید. این کار به مخاطبین و مشتریان حس اعتماد بیشتری می‌دهد و سبب می‌شود آن‌ها کسب و کار شما را باور و از آن استقبال کنند.

اگر شما به تمام نکاتی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد توجه داشته باشید، می‌توانید به خوبی در چنین فضایی به کسب درآمد بالا دست ‌یابید.

از همین جهت توصیه می‌شود از کنار نکات گفته ‌شده به راحتی عبور نکنید و از آن‌ها در زمینه فعالیت خود بهره ببرید تا بهترین نتایج برای شما رقم خورد.

بیشتر بخوانید :

چگونگی جلب رضایت مشتری با چند روش طلایی

آموزش بلاگری،چگونه یک بلاگر موفق شویم؟

پیدا کردن شریک مناسب برای کسب و کار

به این مطلب امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل