نماد سایت سرمایه سازی | جامع ترین وبسایت آموزش سرمایه گذاری

ردیت با بنیاد اتریوم همکاری خواهد کرد

ردیت با بنیاد اتریوم همکاری خواهد کرد

شبکه اجتماعی ردیت، فضایی برای تبادل نظر در مورد هر موضوعی است. روزانه کاربران زیادی از این شبکه اجتماعی بازدید می‌کنند و درباره موضوعات مختلف با هم به گفت‌وگو و تبادل نظر می‌پردازند. فرقی نمی‌کند موضوع بحث آخرین مطالب علمی روز باشد یا در مورد مسائل ورزشی یا بازی‌های کامپیوتری؛ ردیت بهترین محل برای بحث و تبادل نظر است.

در واقع در یک جمله می‌توان گفت که ردیت یکی از قطب‌های اصلی اخبار (در همه زمینه‌ها) به حساب می‌آید. کاربران ردیت، ردیتور نامیده می‌شوند. از آن‌جایی که در ردیت درباره موضوعات مختلفی صحبت می‌شود در این مقاله قصد داریم درباره همکاری ردیت با اتریوم صحبت کنیم. در ابتدا درباره اتریوم توضیح خواهیم داد پس همراه ما باشید.

اتریوم چیست؟

اتریوم یکی از پلتفرم‌های بلاک چین با رمز ارز بومی ETH است. اتریوم، متن باز و غیر متمرکز است و از قراردادهای هوشمند، امور مالی غیر متمرکز و توسعه نرم افزارهای کاربردی غیر متمرکز پشتیبانی می‌کند. اتریوم، یک پلتفرم عمومی متن‌باز، زنجیره بلوکی محور با رایانش توزیع ‌شده است که دارای قابلیت قرارداد هوشمند است.

اتریوم بدون در نظر گرفتن پیشینه یا موقعیت اجتماعی کاربران به آن‌ها اجازه دسترسی آزاد به پول دیجیتال و خدمات داده‌پسند را صادر می‌کند. به طور کلی می‌توان گفت اتریوم یک پلتفرم بلاک چین است که غیر متمرکز است و رمز ارز اتر روی بستر آن به وجود آمده است.

اتریوم در چه زمینه ‌هایی کاربرد دارد؟

این پلتفرم، توسعه‎ دهندگان آن را قادر می‌سازد تا برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز یا Dapp را ایجاد و راه‌اندازی کنند. همچنین این برنامه‌های غیر متمرکز می‌­توانند بدون واسطه و با استفاده از توزیع جمعی یک کار مخصوص را انجام دهند. برای مثال بیت کوین یک Dapp است که کاربران می‌توانند توسط آن دارایی‌های دیجیتالی به اسم بیت کوین را به صورت همتا به همتا منتقل کنند.

بیت کوین با اتریوم تفاوت دارد و نباید آن‌ها را با هم اشتباه گرفت. بیت کوین در سال 2008 وارد دنیای رمز ارز شد اما اتریوم 6 سال بعد به دنیای ارز دیجیتال معرفی شد. هدف بیت کوین جایگزینی پول و سیستم پرداخت دیجیتال یا آنلاین بدون واسطه بود و به عنوان پول جهت خریدوفروش کالا و ارائه خدمات استفاده می‌شد؛ ولی اتریوم به عنوان بستری برای اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود.

همکاری ردیت با اتریوم

اخیرا شبکه اجتماعی ردیت از آغاز همکاری خود به عنوان اولین همکاری ردیت در زمینه بلاک چین، با بنیاد اتریوم خبر داده است. بنا به گفته شبکه اجتماعی ردیت هدف از این همکاری، ” بالا بردن تعهد نسبت به بلاک چین، تسریع مقیاس ‌پذیری و منابع برای اکو سیستم اتریوم و فراهم‌کردن ارزش و استقلال فناوری بلاک چین برای کاربران و فعالان شبکه اجتماعی ردیت” است.

در سال 2020 ردیت، عهده‌دار دو پروژه بزرگ درباره اتریوم بود. یکی از این پروژه‌ها تولید نرم افزار «کامیونیتی پوینتز» بود که یک سیستم پاداشی است و به ازای تولید محتوا در زمینه اتریوم و پلتفرم‌های بلاک چین، به کاربران این شبکه اجتماعی توکن (Token) ERC-20 پاداش می‌دهد.

یکی دیگر از قدم‌های همکاری شبکه اجتماعی ردیت با بنیاد اتریوم برگزاری مسابقه‌ای به نام مسابقه بزرگ مقیاس ‌پذیری ردیت یا The Great Reddit Scaling Bake-Off بود که با کمک این مسابقه بتوانند راه‌کارهای فناوری مقیاس ‌پذیری اتریوم را جمع‌آوری کرده و به نرم افزار «کامیونیتی پوینتز» کمک کند تا به شبکه اصلی تبدیل شود.

اما این پایان کار این همکاری نبوده است. مرحله جدید توافق رسمی‌تر شده است.

بیشتر تمرکز پروژه جدید، ایجاد فناوری مقیاس ‌پذیری است که بتواند از نرم افزارهای مقیاس بزرگ مثل «کامیونیتی پوینتز» در بلاک چین اتریوم پشتیبانی کند. مدیریت و هدایت این پروژه بر عهده تیم تازه تاسیس ارز دیجیتال شبکه اجتماعی ردیت است.

همچنین ردیت اطلاعیه‌ای منتشر کرده است که در آن از مهندسان «بک اند» علاقه‌مند به مقیاس ‌پذیری و کار با تیم ارز دیجیتال ردیت برای توسعه اینترنت غیر متمرکز را دعوت به همکاری کرده است. همه اطلاعات و فناوری مقیاس پذیری تولید شده در این پروژه مشارکتی، به صورت متن باز در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

شبکه رینکبی چیست؟

این شبکه درواقع شبکه آزمایشی هارد فورک اتریوم است. چگونه می‌توان اتر رایگان در شبکه آزمایشی رینکبی دریافت کنیم؟ ابتدا باید وارد سایت آن شویم. سپس باید در قسمت مربوطه لینکی را وارد کنیم که نشان دهد شما کارهایی که این سایت از شما خواسته است را انجام داده‌اید.

بعد از واردکردن لینک، ربات‌های سایت به صورت رایگان اترها را برای شما واریز خواهد کرد. کارهایی که می‌توان برای دریافت اتر انجام داد، از طریق شبکه اجتماعی توئیتر، یک توئیتی را منتشر کنید که دارای کلید عمومی شما باشد و راه دیگر از طریق منتشرکردن پست در فیسبوک است.

بعد باید URL پست منتشر شده را کپی کرده و در قسمت اولیه سایت paste کنید. سپس باید مقدار اتر خواسته شده را وارد کنید تا ربات آن‌ها را واریز کند.

«رینکبی» یکی از سه شبکه آزمایشی اتریوم و شبیه به تولید بلاک چین است. دو شبکه‌ دیگر «راپستن» و «کوان» نام دارند. شبکه آزمایشی «رینکبی» یک بلاک چین برای اثبات اعتبار است که توسط یکی از تیم‌های اتریوم به منظور آزمایش جهت به‌روزرسانی قبل از اعمال آن روی زنجیره اصلی اتریوم، ساخته و توسعه داده شد. کاربران می‌توانند با این شبکه نودهای خود را مشاهده و بررسی کنند.

یکی دیگر از اقدامات همکاری ردیت و اتریوم، آزمایش نرم افزار «کامیونیتی پوینتز» در فاز بتا روی شبکه «رینکبی» است. ردیت طبق اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این آزمایش اولین تلاش برای استفاده از فناوری بلاک چین در ایجاد حس مالکیت و حسابرسی و مسئولیت‌پذیری افراد به صورت غیر متمرکز و مشارکت‌آمیز، در اجتماع خودساخته آن‌ها است.

در صورتی که جواب آزمایش فاز بتا به خوبی و طبق برنامه پیش برود، شبکه اجتماعی ردیت درصدد عرضه توکن‌های خود بر بستر بلاک چین اصلی تا انتهای زمان مشخص شده (تابستان) است.

ردیت معتقد است که این ایده خوبی نیست؛ زیرا ممکن است با وجود کارمزد زیاد تراکنش­ های اتریوم، البته بدون در نظر گرفتن حضور امتیازات کاربران ردیت، اضافه شدن صدها یا هزاران کاربر جدید به این شبکه کار دشوار و حتی شاید غیرممکن باشد.

 قبل از شبکه «رینکبی»، فورک سخت شبکه آزمایشی «راپستن» فعال شده بود که به دلیل مواجه به چندین مشکل بزرگ شکست خورد. یکی از این مشکلات وجود باگ اجتماعی در اجرای پریتی (Parity) بوده است.

اخیرا کاربران ردیت پویشی را تحت عنوان معامله هماهنگ روزانه برای افزایش سهام خرده فروشی بازی‌های کامپیوتری «گیم استاپ» راه انداخته‌اند؛ که به این دلیل ارزش سهام شرکت خرده‌فروشی بازی‌های کامپیوتری و نرم افزارهای سرگرم‌کننده «گیم استاپ» به طور غیرقابل پیش‌بینی و قابل توجهی، افزایش پیدا کرد.

این مسئله باعث نگرانی مقامات کاخ سفید و سرمایه گذاران شد. به طوری که چند پلتفرم معاملاتی، کاربران و مشتریان خود را برای انجام معاملات با شرکت «گیم استاپ» را محدود کردند. این فرایند باعث افزایش صندوق‌های پوشش ریسک فصلی شد.

ردیت به‌دنبال ارائه راه‌کارهای جدیدی برای مقیاس ‌پذیری اتریوم است. شبکه ردیت یکی از غول‌های شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود؛ به نحوی که فقط بخش ارز دیجیتال این شبکه، بیشتر از یک میلیون دنبال‎کننده و کاربر دارد. اگر تمام افراد یا حتی نیمی از آن­ها هر روز از اتریوم استفاده کنند، شبکه با ازدحام و تقاضای زیادی مواجه می‌شود.

به همین خاطر در تاریخ 18 ژوئن اعلام داشتند که به دنبال راه‌کار مقیاس‌ پذیری هستند تا پیاده‌سازی امتیازات جامعه را تسهیل کنند. نیاز به این راه‌کارهای مقیاس پذیری بسیار حس می‌شود. این نیاز به دلیل وجود «دیفای» است. یکی از مسئولین شرکت Multi Coin Capital گفته است که ” به دلیل تاخیرهای ناشی از کند بودن بلاک اتریوم و بازده نسبتا کم آن، «دیفای» آن هنوز به اندازه کافی رواج پیدا نکرده است.”

بیشتر بخوانید :

آموزش استخراج اتریوم

 اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چیست؟

معرفی بهترین کیف پول های اتریوم

به این مطلب امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل