نماد سایت سرمایه سازی | جامع ترین وبسایت آموزش سرمایه گذاری

پولدار ترین افراد جهان را بشناسید

پولدارترین افراد جهان چگونه به این مقام رسیداند

آیا شما نیز مانند اکثر افراد جامعه فکر می­کنید ثروتمندترین افراد جهان خوش­ شانس بوده یا به وسیله ارث به این جایگاه رسیده اند؟ اگر اینطور فکر می­کنید شما مانند اکثریت افراد جامعه دارای دیدی کوتاه و منفی هستید و حتما پیمودن مسیر ثروتنمدی برای شما دشوار خواهد بود. زیرا تقریبا همه افرادی که در لیست ثروتمندترین­ های دنیا قرار دارند افرادی خود ساخته هستند یا حداقل ده نفر برتر این لیست این ویژگی را دارند.

جف بزوس که برای پنج سال متوالی عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص داده فردی معمولی است که با راه اندازی کسب و کار خود در داخل کاراژ منزلشان به چنین عنوانی دست یافته لطفا فکر نکنید که این مورد کم پیش می­آید و فرد خوش­ شانسی بوده است اگر شما نیز مانند او ایده بکر دارید و مانند او به کار خود عشق می­ورزید و خستگی و شب و روز کارکردن برایتان مفهومی ندارد بسیار بعید است که موفقیت کسب نکنید.

لطفا بهانه­ هایی مانند این که من دختر هستم، من در ایران زندگی می­کنم و جای بیشرفت و موفقیت ندارم را کنار بگذارید زیرا ایران یکی از بهترین کشورها و دارای راحترین قوانین برای شروع کسب ­و­ کار است، همچنین کمترین میزان مالیات را نسبت به دیگر کشورها دریافت می­کند. حتما به ذهنتان هم خطور نمی­کند که 90% سرمایه دنیا در اختیار تنها 10% افراد دنیا قرار دارد. اگر شما می­خواهید جز این 10% باشید حتما  باید علاوه بر تلاش استمرار در کارتان به معنای واقعی کلمه عاشق کارتان نیز باشید.با سرمایه سازی همراه باشید.

لیست پولدارترین افراد جهان

آیا خود به این ثروت دست یافته اند یا به آنها ارث رسیده است؟

 1. جف بزوس

شماره اول لیست که از پنج ساله پیش همچنان صدر نشین این لیست افسانه ­ای است. بزوس بنیان گذار آمازون است و یک بیلیونر خود ساخته است. او هم اکنون داری 12 درصد سهام آمازون است با آنکه جف بزوس از همسر خود مک کنیز جدا شد و 4 درصد سهام آمازون را به او داد و او را به یک بیلیونر تبدیل کرد اما همچنان صدر نشین بلا مناضع لیست میلیاردرهای جهان است.

 1. بیل گیتس

دومین فرد لیست ثروتمندترین افراد جهان که برای چند سال متوالی صدر نشین لیست بود. گیتس بنیان گذار شرکت مایکروسافت است و یک بیلیونر خود ساخته است. کمپانی نرم افزاری او معروف ترین کمپانی نرم افزاری رایانه است.

 1. وارن بافت

وارن بافت یکی از موفق­ ترین سرمایه گذاران کل تاریخ است. وارن بافت اولین بار در سن 11 سالگی سهام خرید و در 13 سالگی اولین مالیات خود را پرداخت کرد. وارن مالک بیش از 60 کمپانی است اگر پدر او که عضو گنگره آمریکا بود را نادیده بگیریم وارن یک میلیاردر خود ساخته است.پیشنهاد می کنیم مقاله چگونه پولدار شویم را مطالعه کنید.

 1. برنارد آرنو

برنارد آرنو رئیس و مدیرعامل شرکت LVMH است. برنارد بزرگترین نوآور در ضمینه کالاهای لوکس است. آرنو دارای امپراطوری عظیمی از 70 برند مشهور دنیا است.

پدر برنارد ثروت کمی از طریق ساخت و ساز به دست آورد و آرنو برای خرید برند دیور از پدرش 15 میلیون درلار گرفت اما ثروت او اکنون بالاتر از 100 میلیارد دلار است اما با احتساب این کمک­ ها از جانب خانواده آرنو یک میلیاردر نیمه خود ساخته است.

 1. کارلوس اسلیم هلو

اسلیم هلو در شرکت­ های مختلف ساخت و ساز، کالاهای مصرفی، معادن و املاک سهام دارد و همچنین 17 درصد سهام نیویورک تایمز نیز متعلق به هلو است. به دلیل اینکه خانواده هلو در حال حاضر نظارت بر بزرگترین شرکت مخابراتی امریکا را برعهده دارند. پس فقط میتوان هلو را یک میلیاردر نیمه خود ساخته دانست.

 1. امانسیو اورتکا

اورتگا موسس شرکت خورده فروشی ایندیتکس است که معروف به زنجیره مد زارا است. همچنین دارای هشت برند معروف و7500 فروشگاه در سراسر دنیا است. او سود سهام خود را معمولا در املاک و مستقلات سرمایه گذاری می­کند. اورتکا کار خود را 14 سالگی با باربری در یک مغازه لباس فروشی آغاز کرد و یک میلیاردر کاملا خود ساخته است.

 1. لری الیسون

الیسون مدیر شرکت اوراکل است. عمده رشد شرکت اوراکل به دلیل خرید و ادغام پیوسته با شرکت­ های نرم­افزاری بوده است.  همچنین الیسون پیشگام کشاورزی هیدروپونیک(آب کشت) است الیسون همچنین با خرید 3 میلیون سهم تسلا به جمع هیت مدیره تسلا پیوست. خانواده الیسون یک خانواده متوسط یهودی نشین است و الیسون در کنار خواهر و شوهر خواهرش بزرگ شده است و یک میلیاردر خود ساخته است.

 1. مارک زاگربرگ

جوانترین میلیاردر خود ساخته جهان در سن 23 سالگی وارد لیست ثروتمندترین افراد جهان شد. زاگربرگ مدیرعامل و بنیان گذار فیسبوک است. زاگربرگ شبکه اجتماعی فیسبوک را در اتاق خوابگاهش در هارواد راه ­اندازی کرد. مارک زاگربرگ جوانترین میلیاردر خودساخته این لیست است.شاید برایتان عجیب باشد که یک جوان 23 ساله توانست در لیست میلیاردر های جهان قرار گیرد.قطعا شما هم می توانید در آینده در این لیست جا داشته باشید،پیشنهاد می کنیم برای شروع مقاله 15 راهکار برای میلیاردر شدن را مطالعه کنید.

 1. مایکل بلومبرگ

موسس شرکت اطلاعات مالی و رسانه ایی بلومبرگ او دارای مدرک برق و بازرگانی از دانشگاه هاروارد است. او مجبور بود برای ایده خودش از جذب سرمایه گذار استفاده کند اما در حال حاضر مالک 88 درصد از شرکت اش است و یک میلیاردر خود ساخته است.

 1. لری پیچ

بنیانگذار شرکت آلفابت است. لری تا سال 2001 مدیرعامل گوگل بود لری پیچ همچنین به عنوان سرمایه گذار در شرکت کاوش ­های فضایی پلنتاری ریسورس نقش داشته است. پدر و مادر لری کارل و گلوریا مدرس دانشگاه بودند و لری یک میلیاردر خود ساخته است.

جمعیت پولدارترین افراد جهان چه میزان ثروت در اختیار دارند؟

بر اساس گزارش Wealth-X جمعیت ثروتمند ترین افراد جهان یعنی کسانی که دارایی خالص آنها بیش از 30 میلیون دلار است. دارای 6/9 تریلیون دلار دارای فقط پول نقد هستند و آن را به صورت نقد نگهداری می­کنند.

با نگاه به لیست بالا می­توان موارد مشترک و غیر مشترک زیادی مشاهده کرد، می­بینید، که افراد حاضر در لیست لزوما دارای مدارک از دانشگاه­ های معتبر نیستند.

همچنین می­بینید که افراد حاضر در لیست ثروتمندترین افراد جهان اکثرا خود ساخته هستند و باتلاش و ایده های خود به این جایگاه رسیده اند. اگر شما نیز مانند این افراد می­خواهید که کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید باید به موارد مشترک میان این افراد دقت کنید و این موارد را در خود پرورش دهید.ضمنا پیشنهاد می کنیم مقاله طرز فکر ثروتمندان را مطالعه کنید.

برای راه اندازی کسب و کار خود به موارد زیر توجه کنید :

 1. ابتدا باور داشته باشید که پول و موفقیت در انتظار شماست، این امر متا فیزیکی، یعنی باور شما 90% به موفقیت شما کمک خواهد کرد پس از این موضوع غافل نشوید و به آن توجه فراوان کنید.
 2. استعداد خود را کشف کنید اینکه شما چقدر تلاش می­کنید مهم نیست زیرا تا زمانی که در موضوع مورد تلاشتان استعداد نداشته باشید موفق نخواهید شد.
 3. در رابطه با مسیر کار و استعدادتان بسیار تحقیق کنید و تلاش فراوان را فراموش نکنید.
 4. کار مغز انسان حفظ وضعیت موجود است در برابر این کار مغز مقاومت کنید و به مسیر خود ادامه دهید.
 5. دوران گذار کسب و کار خود را طی کنید.
 6. برند سازی : برند سازی کنید و برند شخصی خود را داشته باشید.
 7. تبلیغات موثر برای کسب و کار خود انجام دهید.
 8. راه اندازی کسب و کار مورد نظر و مورد علاقه خود
 9. افزایش مشتری و ایجاد مشتری وفا دار

با آموختن موارد بالا و همت خودتا می توانید یکی از بهترین­ ها برای خود باشید و غیر ممکن نیست که شما هم در آینذه یکی از افراد لیست ثروتمند ترین افراد جهان باشید.

به این مطلب امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل