نماد سایت سرمایه سازی | جامع ترین وبسایت آموزش سرمایه گذاری

خرج کردن بیت کوین،چگونه بیت کوین را خرج کنیم؟

چگونه بیت کوین را خرج کنیم؟ + 10 فروشگاه اینترنتی بزرگ برای خرید با بیت کوین

برای ساکنین کشوری مانند ایران به دلیل تحریم­های بین المللی خریدن ارزهای دیجیتال یک مشکل و خرج کردن آن­ مشکلی بزرگتر است.

همان طور که می­دانید هنگام خریدن ارزهای دیجیتال با ای پی ایران به مشکل می­خورید و هر لحظه ممکن است دارایی شما از بین برود یا بلوکه شود.

اما هنگام خرج کردن این ارزها با مشکلات بزرگتری هم روبه رو هستید زیرا برای خرید کردن با این ارزها به بسترهای اینترنتی و دیجیتالی نیاز است.

علاوه بر آن، خود این ارزها به دلیل نو پا بودن دارای مشکلات عمده ایی هستند در نتیجه اکثر کسانی که این ارزها را خریداری می­کنند برای پس اندازاز آن استفاده می­کنند.

در نتیجه، بیشتر ازاین ارزها به عنوان سرمایه گذاری استفاده می­شود. اما با گذشت زمان و فراگیر شدن ارزهای دیجیتال عرصه برای خرید کردن با این پول­ ها بازتر می­شود و آن زمان دور از ذهن نیست که دیگر پول کاغذی وجود نداشته باشد.

معایب استفاه از ارزهای دیجیتال و  بیت کوین برای خرید

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد خرید کردن با ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین معایبی دارد از جمله برخی از این معایب عبارت اند از:

_ ارزش این ارزها داری نوسانات شدید است، یعنی اینکه نرخ و ارزش این ارزها روز به روز یا حتی لحظه به لحظه در حال تغیر و بالا و پایین شدن است.

و حتی برخی شرکت ها به این دلیل گزینه خرید با ارز دیجیتالی را از گزینه­ های خود حذف کردند با آنکه برای اضافه کردن این گزینه به گزینه­های خریدشان هزینه کرده­بودند.

_ پرداخت با ارزهای دیجیتال در برخی موارد بسیار زمان بر خواهد شد حتی در برخی موارد شما برای یک پرداخت باید روزها منتظر بمانید.

دلیل این امر این است که این ارزها غیر متمرکز هستند و توسط خود مردم کنترل می­شوند.

برخی از استخراج کنندگان بیت کوین که ماینرها نام دارند برای انجام دادن و ذخیره کردن تراکنش های شما از شما کارمزد کسر می­کنند در نتیجه افرادی که برای پرداختشان هزینه تراکنش بیشتری پرداخت می­کنند در اولویت قرار دارند.

-هزینه تراکنش در پرداخت با ارزهای دیجیتال گاهاٌ بسیار بالا است همانطور که در گزینه قبل گفته شد در بسیاری از مواقع که میزان تراکنش­ ها بالا است و یا شما عجله دارید باید کارمزد بیشتری برای انجام تراکنش پرداخت کنید تا تراکنش شما در اولویت قرار گیرد.

– قراردادهای دولتی هوشمند(مانند ارزهای دیجیتال)، توسط همه دولت­ها مورد پذیرش قرار نگرفته است. حتی اگر زمانی  بین همه دولت­ها مورد پذیرش قرار گیرد، بازهم باید منتظر بود تا قانون و چهارچوب اساسی برای آن به وجود بیاید.

همه این ها و بسیاری دیگر از معایب ارزهای دیجیتال به مرور برطرف خواهد شد.

اما بیت کوین علاوه بر این معایب مزیت­ های فروانی نیز دارد از جمله این که این ارزها تحت هیچ نهاد دولتی یا سازمانی کنترل نمی­شوند با همه این ­ها و مزایای فروان دیگر ارزهای دیجیتال بسیاری از شرکت­ ها از گزینه پرداخت با ارزهای دیجیتال پشتیبانی می­کنند.

در زیر لیست بزرگترین فروشگاه ­های اینترنتی که از خرید به وسیله بیت کوین پشتیبانی می­کنند قرار داده شد است.

شرکت­هایی که می­توانید با بیت کوین از آن­ها خرید کنید:

این­ ها بزرگترین شرکت­ های اینترنتی هستند که با بیت کوین می­توانید از آن­ها خرید کنید. اما فروشگاه­ ها و مغازه­ های فیزیکی نیز در سراسر اروپا وجود دارند که در آنها می­توانید از  بیت کوین برای خرید کردن استفاده کنید.

علاوه بر همه این فروشگاه ­ها هر کجا که بتوان از کیف پول الکترونیکی برای پرداخت در آن استفاده کرد می­توانید از بیت­کوین استفاد کنید.

خرج کردن بیت کوین با روش فراخانی کیف پول الکترونیک

با توجه به تعداد بالای کاربران، همچنین مورد اطمینان بودن کیف پول MyEtherWallet ، راهنمای فراخوان این کیف پول برای شما شرح داده شده است.

شما باید پس از ایجاد کیف پولتان که در مقاله قبل توضیح داده شد فایل آن را ذخیره کنید. همچنین شما درست بعد از ایجاد کیف پولتان می­توانید از آن استفاده کنید. در زیر نحوه انتقال بیت کوین از یک کیف پول به کیف پولی دیگر توضح داده شد است.

1:فایل کلید خصوصی خود را در My Ether Wallet بارگذاری کنید، سپس روی گزینه Send Transaction یا ارسال تراکنش کلیک کنید.

2:پس از آن نوع کلید خصوصی مورد استفاده (متنی، فایل. JSON رمزنگاری شده)را انتخاب کنید و روی گزینه Select Wallet File   یا انتخاب کیف پول کلیک کنید.

3:کیف پول مورد نظر را انتخاب نماید سپس نوع کلید خصوصی درست را انتخاب نماید، پس از آن رمز مورد نظرتان را وارنماید و روی گزینه Unlock Wallet یا باز کردن کیف پول کلیک کنید.

4:حال بخش­های مربوط به کیف پولی که قصد انتقال به آن را دارید پر کنید و مبلغ مورد نظرتان را وارد کنید؛ سپس روی گزینه Generate Transaction یا ارسال تراکنش کلیک کنید.

به همین راحتی با طی کردن مراحل فوق قادر به انتقال یا خرید به وسیله کیف پول الکترونیکی و توسط بیت ­کوین خواهید بود .

اگر مایل بودید حتما از این روش ­های پرداخت یا انجام تراکنش استفاده کنید و لذت استفاده از تکنولوژی و دنیای دیجیتال را تجربه کنید.

اما همان طور که گفته شد باز هم ترجیح بر این است تا فراهم شدن بستر برای استفاد از ارزهای دیجیتال، پس از خزید این ارزها  از آن به عنوان یک سرمایه گذاری استفاد کنید.پیشنهاد می کنیم مقاله چگونه بیت کوین بفروشیم را هم مطالعه نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل