نماد سایت سرمایه سازی | جامع ترین وبسایت آموزش سرمایه گذاری

ارز دیجیتال گراف GRT چیست؟

ارز دیجیتال گراف GRT چیست؟

امروزه در بازارهای سرمایه، ارزهای دیجیتال مختلفی وجود دارد که هر یک از این ارزهای دیجیتال دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. یکی از آن ها ارز دیجیتال گراف GRT است.

این نوع ارز دیجیتال یک پروتکل برای جست‌وجوی اطلاعات برای سیستم‌هایی از جمله اتریوم و IPFS است که بسیاری از برنامه‌ها در پروژه DEFI و اکوسیستم گسترده‌تر Web3 توانایی می‌دهد.

یک سرویس میزبان وجود دارد که شروع کار با ارز دیجیتال GRT را برای توسعه‌دهندگان ساده می‌کند و شبکه غیرمتمرکز در پایان سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

در حال حاضر این گراف از شاخص‌گذاری اطلاعات در IPFS، ETHEREUM و POA پشتیبانی می‌کند و شبکه‌های بیشتری را به زودی عرضه می‌کنند. بسیاری از زیر گراف‌ها و برنامه‌های دیگر از طریق توسعه‌دهندگان افزایش یافته است.

به طور کلی ارز دیجیتال یک پروتکل شاخص و جهانی API برای سامان‌دهی اطلاعات بلاک چین و دسترسی ساده به GRAPHQL است.

ارز دیجیتال گراف (GRT) چه آینده ای دارد؟

در حال حاضر مرزهای دنیا رمزارزها و فناوری بلاک چین به سرعت در حال توسعه است. توسعه‌دهنگان ارزهای دیجیتال همواره با موضوعاتی از جمله امنیت، مقیاس‌پذیری، خلاقیت و حریم خصوصی درگیر هستند.

یکی از پروژه‌هایی که در این جهت فعالیت می‌کند، شبکه گراف است. تیم توسعه‌دهنده این پلتفرم قصد دارید وب‌سایت‌های نسل سوم که به شکل غیرمتمرکز کار می‌کنند را ایجاد کنند. توکن بومی گراف در این جهت می‌تواند یکی از ابزارهای کارآمد و مهم به شمار رود.

شبکه گراف یکی از پلتفرم‌های پرطرفدار در دنیای ارز دیجیتال محسوب می‌شود. این پلتفرم یک پروتکل غیرمتمرکز است که بر بستر بلاک چین طراحی شده است.

همچنین، شبکه گراف قصد دارد با استفاده از GRAPHQL، برنامه‌های غیرمتمرکزی را روی بلاک چین اتریوم ایجاد کند و کارکرد شبکه‌های ذخیره‌سازی را بهینه‌سازی کند.

پروتکل گراف بعد از سال توسعه، در شبکه اصلی اتریوم ارائه شد. توکن گراف از زمان ارائه آن، بسیار مورد توجه قرار گرفت و اکنون در فهرست 50 رمز ارز برتر قرار دارد.


همچنین بخوانید : ارز دیجیتال تتا چیست؟


ویژگی ‌های گراف

چنان‌چه حتی شناخت کمی از ارزهای دیجیتال داشته باشید، می‌دانید هر کدام از ارزهای دیجیتال دارای قابلیت‌های خاص خود هستند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتال گراف (GRT)، وجود زیرساخت‌های غیرمتمرکز است.

برای اطمینان از امنیت اقتصادی شبکه گراف و یک‌پارچگی اطلاعات آن از گراف (GRT) استفاده می‌شود. ارز دیجیتال گراف (GRT) یک توکن ERC-20 روی بلاک چین اتریوم محسوب می‌شود که با استفاده از آن سرمایه‌گذاران قادرند به کسب درآمد بپردازند.

گراف یک لایه اطلاعات در بالای بلاک چین ساخته است که شاخص‌گذاران قادرند از گروه اتریوم برای اجرای گره و یا نود گراف استفاده نمایند و یا می‌توانند از اپراتورهای نود از جمله INFURA یا Alchemy استفاده کنند.

روند قیمتی GRT

در هنگام آغاز شبکه اصلی، تمام عرضه GRT به اندازه 10 میلیارد توکن خواهد بود. ارسال توکن جدید برای پاداش، سالانه از 3% شروع می‌شود. با توجه به نمودار این گراف در پایان سال 2020 این ارز دیجیتال فرایند صعودی را طی کرده است و به اوج خود رسیده است.

بنابراین بعد از طی یک فرآیند نزولی در اوایل سال 2021 مجددا به نقطه اوج خود رسیده است.

کیف پول ارز دیجیتال گراف

در صورتی که تجربه سرمایه ‌گذاری و انجام معاملات در حوزه ارزهای دیجیتال داشته‌اید، می‌دانید که برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال خود نیازمند کیف پول هستید.

در حقیقت هر کیف پول از یک سری ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند که شما به می‌توانید به سادگی از آن برای ذخیره‌سازی ارز دیجیتال مورد نیاز خود استفاده نمایید. کیف پول ارز دیجیتال به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد.

کیف پول‌های ارز دیجیتال مانند حساب بانکی شما عمل می‌کنند و آدرس کیف پول‌ها نیز مانند شماره حساب هستند. برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجتال نیاز به کیف پول دارید. یکی از مهم‌ترین مکان برای ذخیره ارز دیجیتال گراف (GRT)، کیف پول‌های سخت افزاری رمزنگاری شده Ledger و TREZOR هستند.

این کیف پول‌های سخت افزاری از تکنیک‌های رمزگذاری بسیار پیشرفته استفاده می‌کنند تا کاربران را از حملات سخت و یا حتی کلاهبرداری ساده فیشینگ که ممکن است کاربران با آن روبه‌رو شوند در امان نگه‌ دارد.

کیف پول‌های سخت افزاری این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا در صورت ربوده شدن و یا خراب شدن کیف پول بتوانند از طریق کارت‌های Mnemonic بازیابی نمایند.

به صورت تقریبی مدل‌های ابتدایی کیف پول‌های سخت افزاری Ledger و TREZOR بین 50 الی 60 دلار به فروش میرسند و  One TREZOR و Ledger Nano S بهترین کارکرد را از لحاظ قیمت دارا هستند.

هر دو کیف پول می‌‎توانند ارز دیجیتال گراف یا GRT را به شکل آفلاین و امن نگهداری کنند.

توکن ارز دیجیتال گراف (GRT)

توکن گراف را با استفاده از نماد GRT نمایش می‌دهند.این گراف باارزش تقریبا 430 میلیون دلار، در رتبه 63 بازار رمزارزها قرار دارد. بلاک چین یک گراف متن باز است و توکن آن نیز مختص شبکه و یک توکن کاربردی است.

تیم توسعه‌دهنده گراف از این توکن برای ساده‌سازی امور شبکه و پرداخت پاداش کاربران استفاده می‌کند. دو نوع سهام‌دار  در شبکه گراف وجود دارد؛ نوع اول شاخص‌سازان هستند که با حفظ توکن به جمع‌آوری کارمزدهای شبکه و بهینه‌سازی کارکرد آن می‌پردازد.

پاداش این نوع، نسبت به توکنی که جمع می‌کنند، پرداخت می‌شود. نوع دوم نگه‌دارندگان شبکه یا همان متصدی‌ها هستند. به نوع دوم شاخص‌گذاران گفته می‌شود. هدف این نوع سهام مشخص می‌کنند، کدام زیر گراف به شاخص‌گذاری نیاز دارد. 

ارز دیجیتال گراف (GRT) از کجا خریداری کنیم؟

برای خرید ارزهای دیجیتال باید به صرافی‌ها مراجعه نمایید. در حقیقت شما هر ارز دیجیتال را در صرافی پشتیبانی آن می‌توانید خریداری کنید. با توجه به تحریمات موجود در کشور ما شما نمی‌توانید به صورت مستقیم ارز دیجیتال خود را در صرافی‎های ارز دیجیتال خارجی خریداری کنید.

ابتدا بایستی یکی از استیبل کوین‌ها را خریداری کنید و سپس آن را به ارز دیجیتال مورد نظر تبدیل کنید. برای خرید ارز دیجیتال نیازمند شناخت صرافی‌های پشتیبانی آن هستید.

آیا ارز دیجیتال GRT استخراج می‌شود؟

یکی از روش‌های به دست آوردن ارز دیجیتال خرید این ارز دیجیتال است. ارز دیجیتال GRT و یا رمز ارز گراف یک پروتکل مبتنی بر الگوریتم POA است و به همین خاطر پاسخ این سوال که آیا قابل استخراج است یا خیر منفی است.

به عبارتی ارز دیجیتال استخراج نمی‌شود. کافی است برای استخراج، ارز دیجیتال مورد نظر براساس الگوریتم POW باشد. الگوریتم POA یک الگوریتم اثبات اعتبار است که یک راه حل بسیار موثر و کاربردی برای شبکه بلاک چین محسوب می‎شود.

به عبارتی می‌توان گفت این الگوریتم تمرکز بر میزان ارزشی است که هر هویت دارد و امنیت بلاک چین‌ها از این الگوریتم استفاده می‌نمایند.


همچنین بخوانید : ریون کوین چیست؟


نتیجه گیری

در این مقاله به این نتیجه رسیدیم که امکان دسترسی به اطلاعات بلاک چین برای توسعه‌دهندگان از اهمیت بالایی برخوردار است. شبکه گراف سعی در ارتباط اطلاعات بین داده‌های بلاک چین و پلتفرم‌های دیفای دارد.

کارکرد صعودی ارز دیجیتال گراف نشان از ورود به بازار ارزهای دیجیتال، کارکرد عالی را در قیمت خود ارائه می‌دهد. ارز دیجیتال گراف حدود بیش از 2000% رشد دارد، درصدی که توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند.

بیشتر بخوانید :


 

به این مطلب امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل