نماد سایت سرمایه سازی | جامع ترین وبسایت آموزش سرمایه گذاری

سوشیال تریدینگ (Social Trading) چیست؟

سوشیال تریدینگ (Social Trading) چیست؟

کلمه تریدینگ به معنای دادوستد، بیشتر برای خرید و فروش‌‌هایی که در بازارهای مالی انجام می‌شوند به کار می‌رود. سوشیال تریدینگ را می‌توان از جمله روندهای رو به رشد در بازارهای مختلف به حساب آورد. در کشور ما ایران، افرادی کمی درباره سوشیال تریدینگ و کاربردهای آن اطلاعات کافی در اختیار دارند. برای آغاز فعالیت در زمینه سوشیال تریدینگ، افراد ممکن است نگرانی‌ها و سوالات زیادی داشته باشند.

برای مثال آن‌ها می‌خواهند بدانند که آیا سوشیال تریدینگ یک روش سودآور و مناسب برای سرمایه گذاری است یا خیر؟ مزایا و معایب انجام آن چیست؟ و چگونه می‌توان نسبت به انجام آن اقدام کرد.

این‌ها همه مطالبی هستند که به قصد آشنایی بیشتر شما با سوشیال تریدینگ در این مقاله جمع‌آوری شده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سوشیال تریدینگ، توصیه می‌کنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

شبکه‌های سوشیال تریدینگ چگونه کار می‌کنند؟

این شبکه‌ها شباهت بسیار زیادی به شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام ، فیسبوک و… دارند؛ اما به‌جای انتشار عکس‌ها و تصاویر کاربران در این فضا، نتایج معاملاتی آن‌ها منتشر شده و به اشتراک گذاشته می‌شوند.

در شبکه‌های سوشیال تریدینگ، امکان کپی‌کردن از روی نتایج موفقیت‌آمیز کار و معاملات دیگران وجود دارد و کاربران می‌توانند در صورت مشاهده روش‌های کارآمد و سودآور در این شبکه‌ها، از ترفندهای کاری سایر کاربران کپی کنند و به این وسیله، این ترفندها را به کار بگیرند.

برای شروع و ادامه فعالیت‌های‌تان در سوشیال تریدینگ، هیچ محدودیتی مبنی بر دسترسی سایر افراد برای مشاهده حساب کاربری شما و فاش‌کردن اطلاعات‌تان وجود نخواهد داشت. نحوه کار با شبکه سوشیال تریدینگ بسیار راحت بوده و شامل کپی‌کردن استراتژی‌های معاملاتی سایرین یا ساختن استراتژی‌های شخصی خودتان و درآمدزایی از طریق آن‌ها است.

همچنین سوشیال تریدینگ فضایی را برای کاربران فراهم می‌کند که در آن بتوانند به تعامل و گفت‌وگو بپردازند.

آموزش‌های درباره روند عملکرد سوشیال تریدینگ

در سوشیال تریدینگ این امکان برای کاربران فراهم شده است که تنها با ارائه روش‌های معاملاتی و استراتژی‌های خود به کسب درآمد  اینترنتی بپردازند. این سرویس‌دهی‌ها می‌توانند به صورت ماهانه یا سود ناشی از دنبال‌کنندگان به کاربران سودرسانی کنند. استفاده از شبکه‌های سوشیال مدیا برای افرادی که تنها ایده‌های دیگران را دنبال می‌کنند و تنها یک نفر را فالو می‌کنند رایگان بوده و این افراد موظف به پرداخت هیچ‌گونه کارمزدی نخواهند بود.

از جمله مزایای بی‌شمار استفاده از شبکه سوشیال تریدینگ می‌توان به این مسئله اشاره کرد که تمامی کاربران موظف هستند کلیه معاملات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند؛ درنتیجه کاربران می‌توانند از روش‌های معاملاتی تست شده، مطمئن و سودآور برای تجارت خود استفاده کنند.

کاربران تازه‌وارد به دنیای سوشیال تریدینگ می‌توانند تمامی سوابق معاملاتی را در این شبکه مشاهده کرده و از این اطلاعات برای انجام معاملات اختصاصی خود در آینده استفاده کنند. استفاده از منابع اطلاعاتی قبلی را می‌توان یکی از راه‌های بسیار مفید و موفق برای دست‌یابی به استقلال در معاملات دانست.

البته در بعضی از شبکه‌های سوشیال تریدینگ، کاربران قادر نخواند بود که تمامی اطلاعات معاملاتی قبلی را مشاهده کنند و همین مسئله می‌تواند تا حد زیادی روی آینده معاملاتی و نرخ سود و زیان در استفاده از سوشیال تریدینگ، اثرگذار باشد.

استفاده از سوشیال تریدینگ چه مزیت‌هایی دارد؟

از جمله مزایای استفاده از شبکه‌های سوشیال تریدینگ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

معایب استفاده از سوشیال تریدینگ چیست؟

علاوه‌بر تمامی مزایای شگفت‌انگیز شبکه‌های سوشیال مدیا که در قسمت قبلی درباره آن‌ها با شما صحبت کردیم، این شبکه‌ها می‌توانند معایبی هم داشته باشند و نمی‌توان آن‌ها را بی‌نقص دانست. از جمله معایب استفاده از شبکه‌های سوشیال تریدینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آیا امکان استفاده از شبکه‌های سوشیال تریدینگ در ایران وجود دارد؟

در جواب باید بگوییم خیر. هنوز به‌طور پیشرفته امکان انجام این کار در ایران فراهم نشده است؛ اما در ایران سایت‌هایی وجود دارند که به اشتراک‌گذاری تجربیات و استراتژی‌های کاری خود می‌پردازند. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت‌ها اطلاعات لازم را در این حوزه به‌دست بیاورید.

جمع بندی

سوشیال تریدینگ را می‌توان یک برنامه اجتماعی برای به اشتراک‌گذاری نتیجه معاملات و استراتژی‌های به‌کار رفته در آن‌ها دانست. کاربران از طریق انتشار استراتژی‌های کاری خود یا کپی‌کردن استراتژی‌های سایر کاربران می توانند به درآمدزایی در این فضاها بپردازند؛

اما توجه داشته باشید که شروع فعالیت در فضای سوشیال تریدینگ مستلزم داشتن دانش کافی در این‌باره و شناخت نقاط قوت و ضعف آن است که در این مقاله به طور اجمالی به آن‌ها اشاره کردیم.

بیشتر بخوانید :

18 شغل پولساز برای خانم های خانه دار

کجا سرمایه گذاری کنیم؟

کتاب های موفقیت مالی

به این مطلب امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل