نماد سایت سرمایه سازی | جامع ترین وبسایت آموزش سرمایه گذاری

وب مانی چیست؟ آموزش کامل به زبان ساده

وب مانی چیست؟ آموزش کامل به زبان ساده

بسیاری از افرادی که با تبادلات مالی در سطح جهانی روبه‌رو می‌شوند ممکن است با واژه وب مانی برخورد ‌کنند و به سوالاتی مانند وب مانی چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟ کاربردهای آن چیست؟ چگونه می‌توان در این سیستم احراز هویت کرد؟ بیاندیشند.

یادگیری و آشنایی با سیستم‌هایی مانند webmoney می‌تواند برای افرادی که با تجارت و پرداخت‌های مالی در سطح جهانی سروکار دارند بسیار مفید و کمک‌کننده باشد. اگر شما هم به یک سیستم مطمئن برای پرداخت‌های مختلف، تبادلات مالی و خریدوفروش‌های اینترنتی نیاز دارید در این مقاله همراه سرمایه سازی باشید تا شما را با web money آشنا کنیم و به سوالات شما در باره آن پاسخ دهیم.

همه چیز درباره webmoney

وب مانی را می‌توان یک سیستم پرداخت آنلاین دانست که به کمک آن می‌توان در سطح جهانی فعالیت کرد. وب مانی امکان انجام کسب‌ و کارهای آنلابن و انتقال وجه به صورت بین‌المللی و کسب درآمد اینترنتی را فراهم می‌کند.

این مرکز، فعالیت رسمی خود را از سال ۱۹۹۸ آغاز کرده و دفتر اصلی و مرکزی آن در کشور روسیه قرار دارد. این شبکه با داشتن تعداد زیادی کاربر توانسته است بستر مناسبی را برای انجام کسب‌وکار جهانی آنلاین فراهم کند. امکاناتی که این شبکه برای کاربران فراهم می‌کند شامل خرید، فروش و انتقال وجه در سطح بین المللی است.

در واقع می‌توان گفت که webmoney خدماتی بسیار شبیه به پی پیل ارائه می‌کند؛ اما وب مانی به دلیل روسی بودن امکان استفاده را بدون وجود تحریم برای همه کشورها فراهم کرده است.

کاربردهای وب مانی چیست؟

خدمات سیستم وب مانی امکان خرید از تمامی فروشگاه‌های اینترنتی سراسر جهان را فراهم می‌کند؛ البته تعداد فروشگاه‌هایی که می‌توان با استفاده از وب مانی از آن‌ها خرید کرد محدود بوده و به اندازه شرکت‌هایی مثل پی پل زیاد نیست؛ اما برای خرید از طریق این شرکت، محدودیت‌هایی مبنی بر تحریم وجود ندارد و حتی کاربران ایرانی می‌توانند از طریق وب مانی خرید کنند.

صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال، فروشگاه انلاین کالا، بروکر، فروشگاه دامنه، فروشگاه بازی و… از وب مانی پشتیبانی می‌کنند. البته شما به‌عنوان یک کاربر خانگی می‌توانید با سیستم webmoney همکاری کنید و از طریق خریدوفروش کالاهای مختلف در آن، درآمدهای دلاری داشته باشید.

وب مانی با چه ارزهایی کار می‌کند؟

webmoney امکان استفاده از ارزهای دیجیتالی مختلفی را فراهم می‌کند. شما می‌توانید با ایجاد کیف پول‌های مختلفی از انواع و اقسام ارزهای دیجیتالی استفاده کرده و با آن‌ها کار کنید. کیف پول‌های مختلفی که از طریق وب مانی ایجاد می‌شوند، عبارتند از:

کیف پول دلار ایالات متحده امریکا، کیف پول یورو اروپا، کیف پول روپل روسیه، کیف پول مخصوص روبل بلاروس، کیف پول گریونا کشور اوکراین، کیف پول قزاقستانی کشور قزاقستان، کیف پول واحد کشور ویتنام، کیف پول ویتنام، کیف پول لایت کوین، کیف پول طلا و…

از طریق ساخت این کیف پول‌ها، می‌توانید یک آدرس مختص به کیف پول خود در سایت webmoney داشته باشید. با دادن آدرس این کیف پول به فرستندگان وجه می‌توانید در سطح جهانی معاملاتی را انجام بدهید.

برای انجام معاملات و خریدوفروش از طریق وب مانی، نوع کیف پول انتخابی شما بسیار مهم است. برای مثال برای دریافت دلار وب مانی، لازم است که آدرس کیف پول دلار web money خود را برای فرستنده ارسال کنید. برای ساخت بعضی از این کیف پول‌ها شرایطی وجود دارد که باید حتما آن‌ها را رعایت کنید. برای مثال برای ساخت کیف پول یورو لازم است که شما حتما شهروند اتحادیه اروپا باشید.

استفاده از webmoney چقدر کارمزد دارد؟

در ازای انجام هر یک تراکنش در سیستم وب مانی، فرد باید مبلغی را به‌عنوان کارمزد بپردازد‌ ایت مبلغ برابر با ۰.۸ درصد از کل مبلغ پرداختی بوده و به صورت خودبه‌خودی از حساب شما کسر می‌شود.

یک استثنایی که برای کسر کارمزد webmoney وجود دارد این است که اگر مبلغ کارمزد از ۵۰ دلار بیشتر شود، این مبلغ از حساب شما کسر نخواهد شد. همچنین سقف دریافت کارمزد یورو در ازای تراکنش‌ها تا ۵۰ یورو است؛ البته در بعضی از شرایط کارمزد دریافتی وب مانی از شما صفر درصد خواهد بود. کارمزد وب مانی در شرایط زیر صفر می‌شود:

چگونه می‌توان حساب webmoney ساخت؟

افتتاح حساب کاربری وب مانی را می‌توان تنها در ده دقیقه انجام داد. مراحل افتتاح حساب کاربری وب مانی عبارتند از:

چگونه در وب مانی احراز هویت کنیم؟

پس از اتمام ساخت حساب کاربری webmoney می‌توانید به انجام معاملات و تراکنش‌ها در وب مانی بپردازید. ولی تا قبل از احراز هویت در وب مانی شما برای انجام تراکنش‌ها محدودیت خواهید داشت و نمی‌توانید بیشتر از ۳۰۰ دلار در کیف پول خود داشته باشید. برای برداشتن محدودیت‌های موجود در انجام تراکنش‌ها و داشتن مبالغ بیشتری در حساب خود می‌توانید در webmoney احراز هویت کنید.

با احراز هویت در وب مانی می‌توانید نوع حساب کاربری خود را  ارتقا بدهید. برای احراز هویت باید به روش زیر عمل کنید:

توجه داشته باشید که تمامی کاربران می‌توانند با مراجعه به وب سایتی که در قسمت قبلی گفته شد در وب مانی ثبت نام کنند.

نتیجه گیری

وب مانی یک سیستم برای خریدوفروش آنلاین و انجام تراکنش‌های بین‌المللی است که با استفاده از آن می‌توانید تجارت خود را در سطح جهانی آغاز کنید.

به دلیل روسی بودن این شبکه، محدودیتی برای انجام تراکنش‌های بین المللی وجود ندارد؛ زیرا حتی کشورهایی که تحریم هستند می‌توانند از آن استفاده کنند. برای استفاده از webmoney لازم است که شما کارمزدی برابر با ۰.۸ درصد پرداخت کنید؛ اما برای پرداخت این کارمزد محدودیت‌هایی وجود دارد و بیشتر از حد مجاز از شما کارمزد کم نمی‌شود.

در این مقاله تمام موارد ضروری درباره این سیستم را توضیح دادیم تا بتوانید با آن آشنا شوید و از این سیستم کاربردی به درستی استفاه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل